Poslední silvestrovský ohňostroj zažil Trutnov při příchodu roku 2020. Do té doby se konal na Krakonošově náměstí. Letos město zvolilo úplně nový formát oslav konce roku. „V loňském roce jsme tradiční silvestrovský ohňostroj na Krakonošově náměstí z technických a bezpečnostních důvodů nepořádali, v předchozích letech se nekonal kvůli covidu. Lidem jsme však slíbili, že pro ně připravíme něco nového. A slib jsme dodrželi. Konec roku oslavíme společně na Bojišti, které je pro doprovodný program pro celou rodinu ideální,“ řekl starosta Trutnova Michal Rosa.

„Poté, co jsme v loňském roce zaznamenali mnoho menších soukromých ohňostrojů, jsme usoudili, že Trutnováci zkrátka ohňostroj jako přivítání nového roku chtějí. Přál bych si, aby přišli na Bojiště a menších domácích ohňostrojů, které ruší sousedy, zvířata a malé děti, ubylo,“ dodal starosta.

Ilustrační foto
Vrchlabí nepráská: Silvestr 2023 ve Vrchlabí bez ohňostroje, ale s laser show

Silvestrovský program na Bojišti otevře v 17 hodin filmové představení Krakonoš a lyžníci. Ve 21:00 se lidé mohou těšit na promítání české komedie Oldřicha Lipského Limonádový Joe aneb Koňská opera. Následovat bude ve 23:00 fireshow s hudebním a obrazovým doprovodem. Silvestrovské oslavy vyvrcholí ohňostrojem přesně o půlnoci. Mezi jednotlivými body programu bude až do 01:00 hrát DJ Don Hobliňon. Po celou dobu mohou návštěvníci opékat buřty, zahřát se horkými nápoji či ochutnat silvestrovské menu. Připraveno bude i šampaňské.

Silvestrovskou akci pro město uspořádá společnost Bojiště ve spolupráci se Společenským centrem Uffo. Město na ni vyčlenilo z rozpočtu 450 tisíc Kč. K radnici se přidaly místní firmy, které darovaly 230 tisíc Kč.