V překážkovém parkuru a westernu s veškerým nasazením a velkým nadšením bojovalo 35 dětí, juniorů i dospělých z místních jezdeckých klubů Lánova, také Strážného, Rudníka, Černého Dolu, pražských stájí a Adéla Vrchovská přijela s koněm Jurášem až z Litoměřic.

Závod vzbudil již tradičně zájem četných diváků z Lánova i z okolí, kteří tak prožili výjimečně hezký a na zážitky bohatý víkendový den.

Tento rok se rovněž jela kategorie dětí do 10 let s vodičem. Novinkou v parkuru byl „skok mohutnosti“, který s jistotou vyhrál Petr Ondrák na koni Quittance skokem přes překážku ve výšce 160 cm,. Druhé místo získala jezdkyně Bendová na koni Galaxie a na třetím místě se umístila Lucka Kopecká na koni Bizmark. Poprvé byla rovněž předvedena výtečná show s koněm Colorka jezdkyně Sovkové.

Novinkou se stala též soutěž diváků o nejhezčího koně, s nímž měl být sladěn jeho jezdec. Divákům byli k hlasování navrženi tři koně: Japy s jezdkyní Patočkovou v růžovém, Quittance s elegantním jezdcem Ondrákem a Juráš s westernově oblečenou jezdkyní Vrchovskou, která si získala největší potlesk diváků a vyhrála. Zvítězila rovněž v kategorii ZM koně.

Za druhého nejkrásnějšího koně diváci zvolili Quittance s jezdcem Ondrákem a na třetím místě skončil Japy s jezdkyní Patočkovou, rovněž vítězkyní kategorie ZL dospělí. Celková úroveň jezdeckých závodů byla skvělá, ale oproti minulým ročníkům došlo k mnohem více pádům jezdců, které naštěstí dopadly všechny dobře. Příčinou je víceméně ostrost jízd.

Otto Singer