Předchozího ředitele Rudolfa Bublu odvolal bez udání důvodu k loňskému 30. listopadu tehdejší ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), a to v poslední den svého mandátu. Lázně pak prozatím vedla ekonomická ředitelka Hana Turečková.

Ministr Ludvík na začátku ledna vypsal výběrové řízení, do kterého se přihlásilo jedenáct kandidátů. "Z tohoto jeden odstoupil a čtyři byli vyřazeni pro nesplnění kvalifikačních požadavků," uvedla mluvčí.

Státní Janské Lázně prošly v minulých čtyřech letech složitým obdobím. V první polovině roku 2013 se dostaly do existenčních problémů, jejich známé dětské léčebně Vesna hrozilo uzavření. V červnu 2013 na místo ředitele po odvolaném Romanu Koudelovi nastoupil jako krizový manažer Jiří Šimurda.

V listopadu 2013 jej vystřídal Bubla. Pod jeho vedením se lázně postupně vrátily do zisku, když v roce 2015 vykázaly zisk 5,3 milionu korun a tržby 234 milionů korun. Hlavním důvodem obratu hospodaření lázní byly změny v takzvaném indikačním seznamu od začátku roku 2015, které přinesly prodloužení pobytů hrazených pojišťovnami a rozšíření počtu diagnóz, pro něž je pobyt hrazený. Lázním také významně pomohlo zavedení nabídky rehabilitační péče.

Loni vláda rozhodla, že lázně nebudou privatizovány. Vyjmutí lázní z privatizace jim dalo jistotu rozvoje a podnik mohl začít plánovat investice. Loni v říjnu lázně dokončily rekonstrukci památkově chráněného lázeňského hotelu Terra za 29 milionů korun. Jednou z důležitých budoucích investic by měla být rekonstrukce pokojů v léčebně Vesna.

Lázně s asi 370 zaměstnanci disponují téměř 800 lůžky. Léčí nemoci pohybového aparátu, stavy po úrazech a operacích, nervová a nervosvalová onemocnění, obrnu a roztroušenou sklerózu. Výborných výsledků dosahují také v léčbě poruchy látkové výměny a stavů po ukončené léčbě různých typů onkologických onemocnění.