Z Trutnovska mezi nimi figuruje také Vrchlabí. Jediným finančním úřadem v okrese by zůstal Trutnov. V Libereckém kraji má skončit finanční úřad v Jilemnici.

Ministerstvo financí a Generální finanční ředitelství uvedly, že na základě důkladné analýzy využívání územních pracovišť finančních úřadů a rozsahu jimi zajišťovaných činností zruší k 1. červenci 77 územních pracovišť.

Poboček finančních úřadů ubyde.
Nejen pošty, z měst v Královéhradeckém kraji zmizí 9 poboček finančního úřadu

Starosta Dvora Králové nad Labem Jan Jarolím obdržel informaci e-mailem v úterý 11. dubna. „Ačkoliv se dá pochopit snaha ministerstva snižovat výdaje státního rozpočtu, krok, po němž zůstanou pracoviště finančního úřadu pouze v bývalých okresních městech, je pro Dvůr Králové nad Labem nešťastný a těžko přijatelný," reagoval Jarolím. „Spádová oblast správního obvodu města totiž čítá téměř 30 tisíc občanů a z tohoto důvodu by mělo smysl, aby ve Dvoře Králové nad Labem, jako v pátém největším městě Královéhradeckého kraje, zůstalo pracoviště i nadále alespoň v nějaké podobě zachováno," dodal Jarolím. O chystaném kroku s představiteli města nikdo dopředu nejednal.

O situaci chce starosta Dvora Králové hovořit na schůzce s ředitelem Finančního úřadu pro Královéhradecký kraj. „Cílem je hledat cestu, aby i po 1. červenci 2023 zůstaly pro občany města a okolí služby finančního úřadu dostupné, a to v odpovídajícím rozsahu a kvalitě, případně společně najít taková řešení, aby se zrušení pracoviště ve Dvoře Králové nad Labem dotklo občanů co nejméně," uvedl Jan Jarolím.