O medailích rozhodovaly setiny vteřiny

Semilsko – Podkozákovská liga v požárním sportu pokračovala o víkendu velmi našlapaným programem. První soutěž se konala trochu netradičně už v pátek večer ve Vesci a následovalo ji pokračování hned ráno v sobotu v Příšovicích. A k vidění byly kvalitní výkony.

19.7.2011

Ilustrační fotoFoto: Karel Čermák

Ve Vesci se na startu prezentovalo čtrnáct družstev žen a 27 týmů mužů. Zdejší dráha patří k těm náchylnějším na podmáčení, pořadatelům se ji ale podařilo připravit opravdu parádně a spravedlivě pro všechny.

Kategorie žen měla z pohledu mnohých velmi překvapivého vítěze. Ženy z Vlastiboře předvedly ukázkový pokus a vynikajícím časem 17,85 vteřiny nedaly konkurenci sebemenší šanci. Na druhém místě skončil Benešov u Semil za 18,62 vteřiny a třetí místo obsadila Malá Skála B s časem 18,90 vteřiny.

Kategorie mužů je letos neuvěřitelně vyrovnaná, zde to bylo ovšem téměř neuvěřitelné. Rozdíl mezi vítězným družstvem Podůlší A (15,06) a třetím týmem Tatobit byl neuvěřitelných 0,03 vteřiny. Mezi ně se dokázala s časem 15,08 vteřiny vklínit na druhé místo Malá Skála. Soutěž mužů provázelo i velké množství nedokončených pokusů, mezi které se zařadila i některá favorizovaná družstva, např. Jablonec nad Jizerou nebo Roudný.

Ráno uvítali pořadatelé v Příšovicích jedenáct kolektivů žen a 23 družstev mužů. Na v loňském roce postavené nové základně byla vidět dobrá údržba a podmínky pro soutěžní družstva byly opravdu velmi dobré.

V kategorií žen došlo nejdříve k malému zdržení, když z důvodu nesprávně umístěných terčů bylo prvních šest pokusů opakováno. Nikdo s tím ale neměl problém a časový rozvrh soutěže to téměř nenarušilo.

Nejlepší pokus dne tak předvedla děvčata z Benešova u Semil, která se jako jediná dostala pod hranici 20 vteřin a za 19,91 zaslouženě zvítězila. Na druhém místě skončila Bukovina s časem 21,42 a třetí místo putuje trochu překvapivě do Bozkova za čas 21,69.

U mužů tentokrát sice čtrnáctkový čas nepadl, přesto vítězný pokus Mladějova 15,27 vteřiny je velmi kvalitní. Na druhém místě skončili Maršovice (15,76) a třetí místo získal Jablonec nad Jizerou za 15,86 vteřiny. Nedařilo se některým favoritům, například Tatobity nedokončily svůj pokus pro nezapojený B spoj na rozdělovači a velký prostřik znamenal konec šancí pro Frýdštejn.

Podkozákovská liga má nyní malou přestávku, další soutěží se koná až 8. srpna v Košťálově.