O víkendu 24. a 25. října a po celý příští týden bude v provozu kabinková lanovka Skiresortu Černá hora - Pec z Janských Lázní na Černou horu. Kabinková lanovka Černohorský Express bude v provozu denně od 24. října do 1. listopadu vždy od 9 do 17 hodin. Sedačková lanovka Portášky ve Velké Úpě se rozjede o víkendu 24. a 25. října a následně od 28. října do 1. listopadu a to od 9 do 16 hodin. Třetí letní lanovka SkiResortu Hnědý vrch v Peci již zůstává v říjnu mimo provoz. Na Černé hoře bylo v sobotu v poledne 6 stupňů Celsia, ve Velké Úpě 11,4 stupně.

V lanovkách platí zvýšená hygienická opatření, díky kterým můžete vyrazit na hřebeny a do krkonošské přírody bez obav. Po dobu přepravy kabinkovou i sedačkovou lanovkou je potřeba mít nasazenou roušku. Prostory lanovky se každý den ionizují.

V provozu je také lanová dráha Sněžka v Peci pod Sněžkou, která jezdí každý den od 8 do 18 hodin. Na Sněžce byly v sobotu v poledne 4,5 stupně Celsia. Česká Poštovna na Sněžce má otevřené výdejové okénko, které mají také například Bouda Růžohorky, Chata Výrovka, Horská chata Portášky či Chalupa na Rozcestí.

V Peci pod Sněžkou je uzavřena pěšinka vedoucí od parkoviště ke spodní stanici lanovky na Sněžku kvůli opravě mostu přes řeku v blízkosti stanice lanovky. Návštěvníci hor můžou využít místo ní stezku k lanovce s interaktivními herními prvky pro děti.

Lanová dráha Medvědín ve Špindlerově Mlýně jezdí denně od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Na Medvědíně bylo v sobotu v poledne 6,8 stupňů Celsia.

Od čtvrtka je uzavřená Stezka korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních.