O víkendu 24. a 25. října a po celý příští týden bude v provozu kabinková lanovka Skiresortu Černá hora - Pec z Janských Lázní na Černou horu. Kabinková lanovka Černohorský Express bude v provozu denně od 24. října do 1. listopadu vždy od 9 do 17 hodin. Sedačková lanovka Portášky ve Velké Úpě se rozjede o víkendu 24. a 25. října a následně od 28. října do 1. listopadu a to od 9 do 16 hodin. Třetí letní lanovka SkiResortu Hnědý vrch v Peci již zůstává v říjnu mimo provoz. Na Černé hoře bylo v sobotu v poledne 6 stupňů Celsia, ve Velké Úpě 11,4 stupně.

Záběry ze Sněžky a jejího okolí v prvním srpnovém týdnu.
Sněžka dostala letos extrémně zabrat, největší davy se hrnou z Polska

V lanovkách platí zvýšená hygienická opatření, díky kterým můžete vyrazit na hřebeny a do krkonošské přírody bez obav. Po dobu přepravy kabinkovou i sedačkovou lanovkou je potřeba mít nasazenou roušku. Prostory lanovky se každý den ionizují.

Takhle to vypadá na hřebenech Krkonoš v říjnu. Záběry nafotil v pondělí 19. října trutnovský fotograf Miloš Šálek
Sjíždění sjezdovek má být bez roušek. V Mladých Bukách roste nová lanovka

V provozu je také lanová dráha Sněžka v Peci pod Sněžkou, která jezdí každý den od 8 do 18 hodin. Na Sněžce byly v sobotu v poledne 4,5 stupně Celsia. Česká Poštovna na Sněžce má otevřené výdejové okénko, které mají také například Bouda Růžohorky, Chata Výrovka, Horská chata Portášky či Chalupa na Rozcestí.

V Peci pod Sněžkou je uzavřena pěšinka vedoucí od parkoviště ke spodní stanici lanovky na Sněžku kvůli opravě mostu přes řeku v blízkosti stanice lanovky. Návštěvníci hor můžou využít místo ní stezku k lanovce s interaktivními herními prvky pro děti.

V Peci pod Sněžkou je hotová stavba parkovacího domu, v provozu bude od prosince.
Pec pod Sněžkou postavila obří parkovací dům, má stavební povolení na další

Lanová dráha Medvědín ve Špindlerově Mlýně jezdí denně od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Na Medvědíně bylo v sobotu v poledne 6,8 stupňů Celsia.

Od čtvrtka je uzavřená Stezka korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních.

Na střeše parkovacího domu ve Špindlerově Mlýně budou dolní stanice lanovek. Pod střechou najdou parkování dvě stovky aut.
Skiareál ve Špindlu rozjíždí projekt za miliardu, nejdřív postaví parkovací dům