Do místa, kde studoval, zavítal také úspěšný paralympionik z Tokia, lukostřelec David Drahonínský nebo další úspěšný paralympionik David Vondráček. Během prohlídky mohli lidé zavítat také na stylovou výstavu k 17. listopadu, kterou připravili žáci a zaměstnanci školy a internátu. Připomněla časy šedi, nesvobody, jarmilek a pětiletek a úlevu, euforii a nadšení z pádu totalitního režimu.

Lidé si ve středu připomněli výročí 17. listopadu na chalupě Václava Havla na Hrádečku u Trutnova.
FOTO: Lidé si připomněli 17. listopad na Hrádečku, nechyběl nápis Havel na hrad

"Původně jsme měli v plánu připravit menší výzdobu k 17. listopadu. Součástí výzdoby se ale stala i výstava z období roku 1989. Po výzvě se podařilo vybrat mnoho zajímavých věcí, od novin, členských průkazů, kuponové knížky, originálního dopisu mířeného ústřednímu výboru KSČM, projev Štrougala, desky Karla Kryla, kazety, až po slabikáře, pionýrské odznaky, diplomy. Součástí výstavy byly také dostupnější věci jako vybavení domácnosti, hračky," přiblížila detaily vychovatelka Markéta Fridrichová z Obchodní akademie v Janských Lázních.

Škola poskytuje střední vzdělávání pro žáky s tělesným postižením a souběžným postižením více vadami, autismem, poruchami učení, poruchami chování a mentálním postižením. Olga Havlová byla u toho, když se v roce 1992 pokládal v Janských Lázních základní kámen stavby obchodní akademie, a nechyběla ani u slavnostního otevření o dva roky později. Celou stavbu od začátku do konce pozorně sledovala.

Šárka Musilová z Trutnova získala na paralympijských hrách v Tokiu stříbro v lukostřelbě.
Medailistka z paralympiády: Není můj styl počítat vrabce na střeše a litovat se