Silničáři již asfaltovali. Od pondělí je oficiálně objížďka minulostí a do normálu se vrátil autobusový jízdní řád. Došlo i k odfrézování části povrchu od Keramtechu ke Sportu. Po kontrolním dnu, který se konal včera, zástupci radnice slíbili informace o dalším postupu.

Silnice druhé třídy z Prkenného dolu do Královce je hlavním tahem mezi Trutnovem a polskou Lubawkou. Asfaltka byla v dezolátním stavu, místní o ní mluvili jako o tankodromu. V minulosti byla její oprava několikrát naplánovaná a pak na poslední chvíli odložená. Investorem je Královéhradecký kraj a dodavatelem firma M-Silnice. Práce jsou rozdělené na dva roky. Letos se plní podle harmonogramu, příští rok čekají na rekonstrukci úseky Prkenný Důl - náměstí a Žacléř - Královec. Opravy, do kterých je zahrnutá také obnova objízdných tras přes Křenov, Bernartice a Lampertice, budou stát přes 125 milionů korun.

Při cyklovýletu po krkonošských hřebenech si můžete dobít elektrokolo na Kolínské boudě, ale i dalších místech, například v pivovaru Trautenberk v Malé Úpě.
Za bernardýnem Bohoušem snadno a rychle