S nápadem na Letního kina přišel provozovatel taxislužby Lukáš Berák. „Bavili jsme se s přítelkyní, kam zajdeme do letního kina. V danou chvíli v okolí v podstatě nebylo kam, Hradec už je dost daleko. Přemýšleli jsme, kde by to v Trutnově bylo nejlepší a napadlo nás jednoznačně Uffo. Je to v centru, je tam místo, občerstvení na dosah. Zavolal jsem řediteli Liboru Kasíkovi s tím, že bych to i podpořil, ten neváhal a už to jelo…,“ popisuje.

Program kina Caffé Uffo17.8. Everest
22.8. Hanebný pancharti
24.8. Rychle a zběsile 8
29.8. Ecce homo Homolka
31.8. Transformers: poslední
         rytíř
 5.9. Big Lebowski
 7.9. Tátova volha
12.9. Podraz
14.9. Největší showman

Ředitel Uffa právě odjížděl na dovolenou, když ho Berák oslovil s nápadem letní kino. Byl ale nadšený. "Tahle aktivita v Trutnově skutečně dlouho chyběla, sami jsme se o tom s kolegy několikrát bavili. Problém byl mimo jiné v tom, že na akcích, které pořádáme v okolí Uffa nebo jinde ve městě, je prakticky nemožné vybírat vstupné, přičemž půjčovné, stejně jako technické zajištění, stojí peníze,“ vysvětlil Kasík.

Rozjezd letního bijáku byl na konec ale velmi rychlý. „Jelikož jsem byl na dovolené, vytvořil jsem na messengeru pracovní skupinu složenou z našich techniků Ondry a Radka, našeho nového kavárníka Petra, naší kinařky Ajdy. Dvakrát jsme se sešli, ale v podstatě online jsme dali vše narychlo do kupy,“ přiznal Kasík. Podnikatel Lukáš Berák letní kino podporuje finančně.

Promítá se směrem od zahrádky Caffé Uffo na filmové plátno umístěné před pódiem, na němž probíhá Trutnovské hudební léto. Vždy ve středu jsou v programu kultovní snímky, a v pátek trháky. Vstupné je dobrovolné.