Na pondělním vyhlašování nejlepších handicapovaných sportovců kraje za rok 2009 obdržela cenu hejtmana za práci pro zdravotně postižené. Navrhl ji Domov sv. Josefa v Žirči za dlouhodobé dobrovolnické aktivity ve sdružení Arnika.

„Nedělám to pro ceny, ale samozřejmě si toho vážím. Beru to i jako dobrou formu reklamy a propagace dobrovolnictví,“ sdělila Jana Štěpánová a dodala, že ocenění je výsledkem práce celého kolektivu ve sdružení, které v roce 2002 založila. „Lidé se zdravotním postižením pomoc potřebují. Každý, kdo se podílí na práci pro handicapované, má mé velké uznání,“ řekl hejtman Lubomír Franc.

Také v kategorii handicapovaných sportovců se zástupci trutnovského regionu neztratili. Druhé místo obsadila Květa Charvátová z Vrchlabí za dlouhodobé aktivity pro sportovce se zdravotním postižením. Nominoval ji ředitel Diakonie ČCE ve Vrchlabí. Bronz společně s Květou Telvákovou ze Skřivan získal Trutnovák Radek Pokorný. „Radek Pokorný byl navržen dvakrát, a to manželi Kábrtovými a manželi Ročkovými za svůj aktivní a dlouhodobý přístup ke sportovnímu dění vozíčkářů, zejména v curlingu,“ informoval Jiří Hošna z tiskového odboru kraje. Kraj tyto ceny uděluje od roku 2006.