Před začátkem očkovacího maratonu odhadovali trutnovští zdravotníci, že by mohlo přijít na očkování 1500 lidí. Akce začala v Uffu v pátek v 18 hodin a skončila v neděli ve 20 hodin. Trutnovská nemocnice tím reagovala na vysoký zájem o očkování v rezervačním systému. "Akce z mého pohledu splnila účel. Hodnotím ji jako velmi úspěšnou. Naše původní odhady byly v pesimistické variantě 1000 naočkovaných osob a v optimistické 1500. Že by dorazilo více jak 2000 zájemců, jsme vůbec nepředpokládali. Očkování se zúčastnili nejen lidé z Trutnovska, ale pro vakcínu do Uffa přijeli dokonce i lidé z Hradce Králové a Pardubic," uvedl ředitel Oblastní nemocnice Trutnov Miroslav Procházka.

"Tento výsledek by nám měl pomoci zvládnout zájem o očkování v dalších dnech standardní cestou v nemocnici, a proto zatím nepředpokládáme, že bychom podobnou akci opakovali," dodal Procházka.

V pátek v 18 hodin začal v trutnovském Uffu očkovací maraton, potrvá nepřetržitě až do neděle do 20 hodin.
FOTO: Očkovací maraton láká lidi z Trutnova i Úpice. Covid? Ten už nikdy, říkají

Očkování se mohli zúčastnit registrovaní i neregistrování zájemci o první, druhou i třetí dávku vakcíny starší 16 let. Největší počet zájemců byl o třetí dávku. Očkovalo se vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer a BioNTech.

"Každou minutu a půl jeden naočkovaný zájemce, to je skvělý výsledek," řekla koordinátorka očkovacího maratonu v Trutnově Nora Miháliková. "Lidé byli příjemní, kvitovali možnost očkování v takovém prostoru. Úplně největší nápor byl v pátek, kdy jsme očkovali šest hodin, jinak byl provoz plynulý. V sobotu se to rozjelo v pět hodin, v neděli kolem sedmé, osmé. Lidé ale přišli i o půlnoci, bylo tady docela živo. K žádnému incidentu ale nedošlo," popisovala průběh nonstop očkování.

V Uffu se vystřídalo během padesáti hodin přes dva tisíce lidí, komplikace nastaly podle Nory Mihálikové v jednom případě. "Jediný zádrhel byl s mladým pánem, který nás dopředu informoval, že je epileptik. Udělalo se mu špatně a začala se mu točit hlava. Umístili jsme ho na přistavené lůžko, zvedli nohy, půl hodiny ležel pod dozorem na lůžku. Poté se posadil, další půl hodinu byl pod naším zdravotnickým dohledem a potom v klidu odešel," popsala jedinou vážnější situaci, která se odehrála při očkovacím maratonu.

Očkovaní na covid-19.
Očkování frčí. Šest tisíc vakcín za týden a teď maraton, má přilákat váhající