Projíždět se mezi africkými zvířaty vlastním autem už nemusí být pouhým snem. Místní zoologická zahrada od 1. června tuto možnost nabízí.

„Půjde o první skutečné safari ve střední Evropě. Zoo tak bude přístupná za každého počasí a pro každého,“ vysvětlila včera ředitelka Dana Holečková při představování projektu. Mimo jiné připomněla, že zoo byla už od šedesátých let pro tento druh prohlídky budována.

Na návštěvníky čeká průjezd 50 hektary s téměř šesti stovkami zvířat v padesáti druzích. Šestikilometrová tra〜sa nabídne dvě místa k zastavení. Nad správným chováním návštěvníků bude dohlížet speciální dozor, ale také kamery.

Kdo nebude chtít jet vlastním vozem, může využít safaribus. Celá trasa je rozdělena do jedenácti oblastí, které jsou pojmenovány svahilskými jmény. Po projetí safari si návštěvníci ještě projdou klasickou část s řadou pavilonů.

Samozřejmě změna bude znamenat i zvýšení vstupného. To bude činit 290 korun pro dospělé, snížené je 190 korun. Dosud to bylo 170 a 100 korun. „Je to srovnatelné například s cenou za 3D kino,“ připomněla Holečková.