Společnost Eldaco chce na pozemcích obce postavit dva „větrníky“. Provozovat je bude společnost Občanský větrný park a.s.. Její prioritní akcie, které budou stát symbolickou jednu korunu, si mohou zájemci koupit. „Tato akcie bude sloužit jako vstupenka do společnosti pro pozdější nákup akcií až do hodnoty šesti tisíc korun,“ vysvětlil Milan Vystrčil z Eldaka.

Prezentace projektu za účasti odborníků, spojená s prodejem akcií za korunu, se koná už zítra. Proběhne ve Sport centru Kocléřov, v tělocvičně od 18 hodin. Podmínkou pro koupi akcií je dovršení 18 let a platný občanský průkaz. Nabídka je určena také pro občany Starých Buků, Pilníkova, Kocbeře, Chotěvic, Hajnice a Nemojova.

Drobný investor, který má zájem o projekt, nemusí dávat peníze v době vývoje projektu. Nenese žádné riziko v případě neúspěchu projektu, a může si počkat až do doby začátku stavby. Prvotní akcie ho k ničemu nezavazuje. Zda ji využije, je na jeho vůli. Poprvé vyzkoušela firma tuto v Čechách novou formu při prodeji akcií Větrného parku Drahany na Drahanské vrchovině. Zájem tu projevilo okolo dvou set lidí.

Firma Eldaco zatím zrealizovala osm elektráren, má šest stavebních povolení a 35 rozpracovaných projektů.