Velká změna čeká druhé největší město v Královéhradeckém kraji. Po 23 letech vládnutí Ivana Adamce (ODS) povede Trutnov jiný starosta. "Změna to bude, ale z hlediska města jsem optimista," řekl Adamec. Volba nového starosty proběhne na zastupitelstvu 13. prosince. Bude jím někdo ze zastupitelů ODS.

"Jednáme o tom. Vzhledem k tomu, že existuje koaliční smlouva, kde jsou rozděleny posty, tak to proběhne v souladu s celou koalicí. Po Trutnově se něco povídá, ale já o tom nechci mluvit, dokud to není projednané ve všech orgánech, které se k tomu budou vyjadřovat," vysvětlil Ivan Adamec.

Ivan Adamec oznámil, že rezignuje na pozici starosty Trutnova.
Ivan Adamec rezignuje na post starosty Trutnova, město vedl přes dvacet let

K rezignaci se rozhodl kvůli vytížení, které ho čeká v nově zvolené pozici předsedy hospodářského výboru Poslanecké sněmovny. "Práce ve Sněmovně představuje plný pracovní výkon. Přiznám se, že kdybych se ji pokoušel skloubit s pozicí starosty, tak by tím trpěly obě práce a lidé kolem mě, což není dobře," uvedl.

"Je obrovský úspěch, že jsem byl zvolen do tak významné pozice ve Sněmovně, hospodářský výbor je jeden z nejvýznamnějších. Proto jsme se rozhodl odstoupit z pozice starosty. Bylo to těžké rozhodnutí. Je konečné, trvalé a nehodlám se k němu už vůbec vracet. Zůstanu ale v pozici zastupitele, abych neztratil kontakt s Trutnovem," dodal.

Ivan Adamec byl pošesté za sebou zvolen trutnovským starostou.
Starostování není legrace, říká Adamec