„Vyjádřit soustrast tím, že se vzdáme několika minut zábavy, mi přijde jako prázdné gesto. Vhodnějším uctěním památky zesnulých obou tragických událostí by podle mě bylo, pokud bychom se alespoň na pár dní k sobě dokázali chovat o něco laskavěji a odložili nenávist," vysvětluje starosta Trutnova Michal Rosa a připomíná, že příchod nového roku je odedávna symbolem nového začátku.

„Přivítejme nový rok společně na trutnovském Bojišti v naději, že bude o něco lepší než ten letošní. I zde můžeme vzpomenout a vyjádřit soustrast například zapálením svíčky. Věřím, že sdílené prožitky jsou správnou cestou tímto směrem. Zrušení ohňostroje není řešení," je přesvědčený starosta města a oceňuje, že tuto filozofii spolu s Trutnovem sdílí i řada dalších měst.

Silvestrovské oslavy na Bojišti nabídnou v neděli 31. prosince od 17.00 hodin dětské filmové představení Krakonoš a lyžníci. Ve 21.00 se lidé mohou těšit na promítání české komedie Oldřicha Lipského Limonádový Joe aneb Koňská opera. Následovat bude ve 23.00 fireshow s hudebním a obrazovým doprovodem a oslavy tedy vyvrcholí ohňostrojem přesně patnáct minut před půlnocí. „Poté, co jsme vloni zaznamenali mnoho menších soukromých ohňostrojů, usoudili jsme, že Trutnováci zkrátka ohňostroj jako přivítání nového roku chtějí. Přál bych si, aby přišli na Bojiště a menších domácích ohňostrojů, které ruší sousedy, zvířata a malé děti, ubylo,“ řekl před nedávnem trutnovský starosta.

Mezi jednotlivými body programu bude až do 01.00 hrát Dj Don Hobliňon. Po celou dobu mohou návštěvníci opékat buřty, zahřát se horkými nápoji či ochutnat silvestrovské menu. Připravené bude i šampaňské.


Nahrává se anketa ...