Sdružení v čele s předsedkyní Lucií Havlíčkovou totiž oslovilo firmy z regionu, které pomohly. „Dostali jsme sponzorské dary na znovuotevření, takže od září fungujeme. Na základě článku v Krkonošském deníku i zpráv z televize se ozvali lidé z celé republiky. Konkrétní seznam dárců jsme uveřejnili na našich internetových stránkách www.nolimits-os.cz,“ uvedla.

Zatím stále neznámý zloděj z konírny před sedmi týdny ukradl jezdecká sedla, uzdy, dětská sedýlka pro děti do pěti let nebo vzácné a těžko prodejné showsedlo. Jak tehdy Havlíčková řekla, zmizelo vše včetně starých propocených podsedlových deček, a to za více než sto tisíc korun. Kvůli tomu se nemohly děti z jezdeckého oddílu zúčastnit závodů a sdružení No Limits hrozilo, že nebude moci uspořádat příměstský tábor. Ten se ale nakonec díky pomoci lidí uskutečnil. „Tábor jsme zvládli. Ozvali se nám koňáci, někteří sedla zapůjčili, někteří nám je dali. Peníze na nákup pomůcek sháněli také členové oddílu i rodiče dětí,“ poznamenala Havlíčková.

Přestože členové No Limits sepsali ukradené věci a seznam uveřejnili na internetových stránkách, žádný předmět se podle slov Lucie Havlíčkové ještě nenašel. „Ozvali se nám koňáci především z Polska. Předpokládali jsme, že by tam mohly předměty putovat. Posílali nám odkazy na tamní internetové prodeje, když objevili sedla podobná těm, která jsme hledali, ale zatím jsme neuspěli,“ vysvětlila.

Konírna, z níž věci zmizely, opět funguje, sdružení ji proti případným krádežím zabezpečilo. „Místnost, kde jsou sedla, má bezpečnostní zámek a na oknech jsou mříže. Nové vybavení jsme nyní také proti krádeži pojistili,“ dodala předsedkyně sdružení.

Krádež stále vyšetřuje policie. „Případ má nyní v kompetenci kriminální policie Trutnov. Škoda byla na základě dodatečného odborného vyjádření vyčíslena na 152 tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí Věra Krejčová.