Využívat ho nebudou pouze žáci základní školy. „Areál bude mít možnost navštívit po dohodě se správcem bezplatně každý,“ uvedla ředitelka školy Hana Vondráčková. Sportovci mají nyní k dispozici běžecký ovál, doskočiště, výseč na vrh koulí, dvě hřiště na volejbal, tenisové hřiště a hřiště na basketbal.

Přestřihnout pásku přijela manželka legendárního sportovce Emila Zátopka, Dana Zátopková. „Nesmíme zapomínat na to, že další generace závisí na tom, jestli děti budou dělat sport nebo nebudou, protože se zdravím tělesným souvisí i zdraví duševní,“ sdělila své poselství přítomným hostům Zátopková.

Pozemek, na kterém sportoviště leží, patří městu. To ale nemuselo náklady na opravu hradit samo. „Dostali jsme možnost požádat o grant z Královéhradeckého kraje, zkusili jsme to a získali částku milion korun,“ řekl starosta města Zdeněk Špringr. Z městského rozpočtu pak šlo dalších šest set tisíc.

Po slavnostním otevření se na bežecké trati konal první závod, Zátopkova štafeta. Účastnily se jí čtyři týmy žáků prvního stupně základních škol z okolí. V závodu, který odstartovala Zátopková, zvítězilo s přehledem družstvo z místní školy.

Šárka Hurdálková