Tato nezisková organizace se snaží provozovat útulek pomocí domácích depozit, kdy pejsci žijí v rodinách do doby, než se jim najde nový domov. K dispozici má také pět záchytných kotců, které se nachází v areálu Loučení. Začátky nebyly pro tuto neziskovou organizaci snadné, a to především z finanční stránky. Peníze, které se vybraly na sbírkách, byly určeny na to nejdůležitější pro nalezená zvířata – očkování a krmivo.

Postupem času se organizace dostala do vědomí občanů, potenciálních sponzorů a také města, které v současné době přispívá na velkou část nákladů a společně se štědrými sponzorskými dary se stalo hlavním zdrojem financování činnosti o. s. Místo. Předsedkyně sdružení Vendula Nováková vysvětluje: „Psi jsou v domácích depozitech buď našich členů, anebo dobrovolníků, kterým náklady na péči o zvířata, jako je veterina a krmení, hradíme. Tyto finanční náklady však nejsou jediné a většina dobrovolníků nabízí pomoc s vědomím, že kromě času a úsilí je tato práce občas stojí i nějakou korunu."

Projekt

Díky tomu se nyní po devíti letech mohl rozjet projekt na vybudování útulku. „Od úřadu schválení máme, projekt je vypracovaný, takže co nejdříve začneme s přípravami, ale přesný termín, kdy se pustíme do stavby, ještě nevíme," komentovala situaci Vendula Nováková. Ta dále dodává: „Dojde k rozšíření kapacity o přibližně šest kotců a prostorů pro kočky a nemocná zvířata. Momentálně je stav dobrý, v naší péči je pět pejsků a čtyři kočky."

Dobrovolná činnost

Nový domov pro opuštěná zvířata vznikne nedaleko současných záchytných kotců a nepůjde o stavbu velkého oficiálního zařízení se zaměstnanci, ale nadále bude pokračovat dobrovolná činnost členů o. s. Místo.

Podle slov předsedkyně sdružení je problém s penězi: „Od města jsme obdrželi prostředky na projekt, což už je pro nás velká výhra. Dostáváme také příspěvky od lidí, ale na vybudování pořádného útulku a zaplacení zaměstnanců to v žádném případě nestačí."

Vojtěch Tichava