Na silnicích ve vyšších polohách Krkonoš a Orlických hor v Královéhradeckém kraji ležela v sobotu ráno místy ujetá vrstva sněhu, byly sjízdné se zvýšenou opatrností.

Zvláště opatrní by měli být řidiči na silnici II/252 na Pomezní Boudy na Trutnovsku a v okolí Šerlichu na Rychnovsku. Dopravu na Rychnovsku a Náchodsku komplikovaly místy popadané větve a stromy. V hradeckém kraji bylo ráno většinou polojasno, beze srážek, teploty od plus jednoho do plus sedmi stupňů nad nulou a silný vítr, vyplynulo z ranního hlášení Ředitelství silnic a dálnic, meteorologů a hasičů.

Hasiči v kraji od pátečního večera do sobotních 9 hodin vyjížděli asi k 35 událostem v souvislosti se silným větrem. "Ve většině případů odklízeli profesionální a dobrovolní hasiči stromy spadlé na komunikace, nejčastěji na Rychnovsku a také na Náchodsku," uvedli v sobotu ráno zástupci hasičů.

V Královéhradeckém kraji by mělo být během dne oblačno až polojasno, nejvyšší denní teploty mezi plus šesti až devíti stupni Celsia, na horách do plus pěti stupňů. Vítr bude čerstvý jihovýchodní místy v nárazech může dosahovat rychlosti 70 kilometrů v hodině, na hřebenech Krkonoš až kolem 110 km/h.