Po oficiálním zahájení, které obstarala výstava ve Staré radnici, vyvrcholily slavnosti na konci minulého týdne. Na páteční výroční akademii v Hankově domě navazovalo sobotní setkání vedení školy s bývalými i současnými studenty.

Hlavní den oslav zahrnoval ekumenickou bohoslužbu v kostele sv. Jana Křtitele i prohlídku školní budovy, v níž zaujala výstava historických i nových tabel, ale i slavnostní průvod na náměstí T. G. Masaryka. Zde přítomné slavnostně přivítali ředitel školy Petr Minář nebo senátor Jiří Hlavatý.

„Gymnázium vždy bylo a je nedílnou součástí života našeho města, poskytovalo a poskytuje kvalitní vzdělání, vychovalo a vychovává mnoho kvalitních absolventů. I naší prioritou je, aby se studenti vraceli do našeho krásného města a svou prací přispívali k jeho rozvoji. Jen tak podpoříme budoucí rozvoj a prosperitu Dvora Králové i celého regionu," řekl na úvod slavností Petr Minář, ředitel školy.

Neveřejnou součástí programu bylo setkání bývalých i současných zaměstnanců školy, sportovním zpestřením se stal basketbalový zápas v prostorách školy. Hlavní den oslav uzavřelo setkání absolventů v Hankově domě a na Zálabí.

Zdroj: Youtube