Oslavy zahájil v dubnu zábavný pořad „Jak se točí film,“ ve kterém se představili mladí herci z televize a filmového plátna. Kulíškovy herny potěšily návštěvníky v Nové Pace, Lomnici nad Popelkou, Dvoře Králové nad Labem nebo ve Vrchlabí.

Společně s přáteli z médií a uměleckých oborů připravil Kulíšek pro zájemce 1. Krkonošský umělecko – mediální festival ve Společenském domě Jilm Jilemnice. Za pouhé dva dny se děti naučily připravovat moderátorský vstup do rádia, seznámily se se zpravodajstvím, natočily krátký film, secvičily kousek z muzikálu Kočky a připravily fotografickou prezentaci. V rámci slavnostního galaprogramu ukázaly výsledky z tvořivých dílen. Zazpívala také představitelka muzikálové Kleopatry Kamila Nývltová a na herecké začátky zavzpomínal pohádkový princ, Miroslav Šimůnek.

„Narozeninové dárky jsme rozbalovali téměř celý rok, a tak jsme si řekli, že ten poslední si necháme na jeden z posledních dní končícího roku. Velmi nás potěšilo, že jsme mohli přijet s Kulíškovou hernou do Vánočního stanu v Černém Dole. Děti soutěžily jako o život, dováděly při písničkách, co jiného si přát na závěr Kulišáckého jubilejního roku,“ říká moderátorka Kristýna Schejbalová.

Dětští moderátoři se hned první lednové dny pustí do Krkonošského turistického vysílání, které připravují společně se studenty střední školy z Lomnice a Svazkem měst a obcí Krkonoše. Světlo světa už spatřilo několik zkušebních prototypů, které se hodnotí a postupně se dolaďuje konečná forma. Pokud vše půjde podle plánu, tak premiérové Krkonošské turistické vysílání se objeví na webu Svazku měst a obcí Krkonoše v květnu.

Jana Tauchmanová