Postupně vždy v sobotu představíme dvaadvacet zajímavých lidí, kteří reprezentují region svými výrobky.

Čtenáři mohou prostřednictvím kuponu z novin posílat hlasy těm, kteří je nejvíce zaujmou. Kupon najdete každou sobotu na straně 2. Stačí zaškrtnout svého favorita, poslat vystřižený kupon na adresu redakce a těšit se na zimní losování o hodnotný balíček produktů.

Hostinné Druhý díl našeho seriálu věnujeme Lence Máslové Špetlové, která certifikát získala v roce 2011. „Odmalinka jsem tíhla k ručním pracím a talent jsem zdědila po mamince. Vyučila jsem se krajkářkou a dále jsem vystudovala Střední průmyslovou školu v Brně, obor Textilní výtvarnice se zaměřením na krajku a ruční výšivku," říká Lenka Máslová Špetlová.

Paličkování je pro ni opravdu velkým koníčkem. „Tvořím bytové i oděvní doplňky, ale také šperky. Lidé si je ode mě nejčastěji kupují jako dárky pro své blízké," říká žena, která má své stále zákazníky nejen po celé České republice, ale i například ve Švýcarku, na Slovensku nebo v Itálii. „Moje Pražské Jezulátko má ve své pracovně významný italský operní pěvec. Pár výrobků se mi podařilo prodat dokonce až do Ameriky," dodává s velkým potěšením a ukazuje nám svoje další výtvory s různorodými motivy. Chaloupky, stromy, zvířátka, auta a tím to rozhodně nekončí.

Návrhy, tzv. podvinky, kreslí i na objednávku a prodává jich dokonce celé sady, podle kterých mohou lidé také tvořit jako ona sama. Paličkovanou krajku umí navíc zkombinovat se dřevem a tepaným šperkem.

Certifikát Krkonoše originální produkt® pomohl dodat jejím krásným a bezesporu velmi pracným výtvorům prestiž, kterou už ocenili nejen návštěvníci různých trhů či nakupující na internetu, ale i město Hostinné. „Město si u mě zadalo zakázku na paličkovaný obraz s motivem radnice, který šel jako dar do partnerského města Bensheim v Německu," dodává zapálená krajkářka, která i během našeho rozhovoru paličkovala originální náhrdelník.

Vladimíra Junková