Hradecká Bílá věž zřejmě zůstane na 30 a 10 korunách. „O zdražení neuvažujeme. Bereme v úvahu kupní sílu lidí,“ řekl ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti Miroslav Franc.

Ani zámky na ceny sahat nechtějí. „Předpokládám, že by se měnit neměly,“ sdělila Martina Kubešová z Karlovy Koruny v Chlumci nad Cidlinou. Ceny by tedy měly zůstat na loňské úrovni, kdy plné vstupné činilo 70 a zlevněné 40 korun.

Státní zámek Hrádek u Nechanic už ceník zveřejnil a rovněž tady zůstalo vstupné beze změn. Prohlídka celého zámku bude stát od dubna, kdy začíná sezona, 90 korun, zlevněné vstupné je o třetinu levnější. Prohlídka malého okruhu, tedy pouze přízemí zámku, návštěvníky přijde na 70, respektive 50 korun. O desetikorunu, tedy na 30 korun, zdraží pouze vstupné pro skupiny dětí do šesti let v období adventu. Podle Hany Šenkové ze správy zámku je hlavním důvodem náročnější úklid po nejmenších návštěvnících v zimním období.

Koupaliště, včetně nového hradeckého, ještě nemají o cenách jasno. V námi oslovených plovárnách v Novém Bydžově a v Třebechovicích připouštějí že mírné zdražení by bylo oprávněné.