Vyplývá to z usnesení z posledního zasedání rady města Vrchlabí, která rozhodla o cenách i výjimkách, na které se nebude placení vztahovat. Zavedení placeného parkování u fotbalového stadionu a tratí pro běžkaře schválilo v červnu městské zastupitelstvo.

Správcem parkoviště bude podle rozhodnutí rady města Tělovýchovná jednota SVS Krkonoše, která se stará o tamní vyhledávané běžecké tratě. Instalaci a správu parkovacího automatu, který bude na parkoviště umístěn, bude mít na starosti Městská policie Vrchlabí, parkovací automat bude pořízen z jejího rozpočtu. Platit bude možné mincemi i kartou. Na parkovišti bude také kamera, přes kterou budou strážníci dohlížet na provoz.

Kdo bude parkovat ve Vejsplachách opakovaně, bude si moct pořídit u správce parkoviště nebo přímo v parkovacím automatu parkovací kartu v hodnotě 1000 Kč. Ta bude vedena na konkrétní registrační značku vozidla a bude sloužit pro opakované parkování v jedné sezoně. TJ SVS Krkonoše bude jako správce kontrolovat placení za stání vozidel a v případě porušení to oznamovat Městské policii Vrchlabí či přijímat a vyřizovat žádosti o vydání parkovacích karet.

Výjimky z placeného stání budou mít servisní vozidla TJ SVS Krkonoše, vozidla fotbalových oddílů a spolupracujících sportovních klubů, a to na základě vystavení vjezdové karty. Podle informací uvedených v usnesení rady si město vyhrazuje právo kdykoliv a bez jakéhokoliv důvodu odejmout udělenou výjimku.

Poprvé se bude platit za parkování v oblíbeném běžkařském centru 1. prosince. Za parkování se bude platit pouze v období do 31. března.