Atrium zahrnuje hřiště na petanque, basketbalový koš, trojici pingpongových stolů a lavičky. „Stolní tenis i petanque mají ve Vrchlabí slušnou tradici a hrají se zde na poměrně vysoké úrovni, proto je dobré, že zde takováto tréninková plocha vznikla,“ vysvětlil ředitel ZŠ Školní, Jan Palátka.

Za pomoci grantu, sponzorů a finančního příspěvku města, začalo atrium v areálu školy, za velkého přičinění studentů, vznikat na jaře. Žáci zde mohou trávit volný čas o velkých přestávkách nebo si krátit čekání na odpolední výuku. V odpoledních hodinách budou odpočinkový plácek využívat také místní děti.

V rámci projektu vzniklo i nové logo školy ve tvaru lišky, nebo školní internetový servis. Díky němu jsou rodiče emailem informováni o sportovních aktivitách žáků, exkurzích a studentských projektech. Žáci dále vytvořili vzorník výrobků z recyklovaného plastu a „přehlídku“ dřevin. „Zrušili jsme rezavý plot, který se tady léta válel, a nahradili ho živým plotem s dřevinami patnácti druhů, které jsou vhodné do živých plotů,“ poznamenal učitel a hlavní školní ekolog, Dušan Vodnárek. Údaje o každé dřevině se pak nacházejí na informačních panelech.

Cílem celorepublikového programu Škola pro udržitelný rozvoj, pořádaného Nadací Partnerství a hornomaršovským střediskem SEVER, je rozvoj vzdělávání v oblasti udržitelného rozvoje a zlepšení životního prostředí. Účastní se jej několik škol z Královéhradeckého, Libereckého a také Pardubického kraje.