"Jde o organizační změnu v rámci vedení Horské služby Krkonoše. Bylo vyhlášeno výběrové řízení, do kterého se přihlásil Pavel Cingr a ještě jeden uchazeč. Pan Jirsa nikoli," řekl Mašín.

Podle něj kontinuita vedení Horské služby Krkonoše zachovaná vzhledem k tomu, že Cingr působil rok a půl jako zástupce dosavadního náčelníka Jirsy. Cingr působí u Horské služby od roku 1990, dvacet let jako šéf lavinové komise Horské služby ČR.

"Moji prioritou je, abychom nadále dobře fungovali pro lidi, kteří potřebují na horách pomoc. Chceme se dál posouvat v nových technologiích a vytvářet pro členy Horské služby lepší podmínky pro jejich práci," řekl Pavel Cingr.

close Pavel Jirsa byl náčelníkem Horské služby Krkonoše od března 2018 do srpna 2022. info Zdroj: Deník/Jan Braun zoom_in Pavel Jirsa byl náčelníkem Horské služby Krkonoše od března 2018 do srpna 2022.

Horská služba působí v sedmi oblastech, kromě Krkonoš také na Šumavě, Krušných horách, Jizerských horách, Orlických horách, v Jeseníkách a Beskydech. Organizuje a uskutečňuje záchranné a pátrací akce na horách. Poskytuje první pomoc a zajišťuje transport zraněných. Dále informuje veřejnost o povětrnostních a sněhových podmínkách na horách, hlídkuje na hřebenech a sjezdových tratích. Spolupracuje s ostatními záchrannými organizacemi v ČR i v zahraničí.

Horská služba má v celé republice okolo stovky profesionálních záchranářů, které doplňuje dalších zhruba 400 dobrovolných členů. Zřizovatelem je stát.