„Plukovník Škandera vedl více než 11 let území, které je pro Policii ČR v mnoha ohledech specifické. V jeho teritoriu se nacházejí známá horská a hojně navštěvovaná střediska, ale vede jím i státní hranice s Polskem. Děkuji mu za odvedenou práci a do dalšího období v civilním životě mu přeji mnoho životních úspěchů a síly,“ uvedl Petr Sehnoutka, ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Podle vyjádření Pavla Škandery pro Českou televizi byl ale jeho odchod od policie nedobrovolný. „Propuštění ze služebního poměru a následně i můj odchod byl nedobrovolný. Byla to informace od pana ředitele s tím, že na této funkci nezůstanu a že prostě odejdu,“ uvedl pro Českou televizi dnes již bývalý ředitel územního odboru Trutnov Policie ČR Škandera.

Před budovou Policie ČR byl odhalen pomník legionářům z roty Nazdar. | Video: Deník/Jan Braun

Profesní dráhu Pavel Škandera zahájil v roce 1985 jako řadový policista na obvodním oddělení policie v Peci pod Sněžkou. Od roku 1988 byl zařazen na oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování (SKPV) v Trutnově, nejprve jako řadový kriminalista, poté jako vedoucí tohoto oddělení. Od roku 1995 až dosud zastával různé velitelské funkce v rámci SKPV nejprve na Správě Východočeského kraje, poté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje. Od dubna 2012 do konce roku 2023 stál Pavel Škandera v čele trutnovské policie.

close Radek Kolc (vpravo) se stal novým policejním ředitelem územního odboru Trutnov. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Radek Kolc (vpravo) se stal novým policejním ředitelem územního odboru Trutnov.