SkiResort bude mít v provozu v Peci pod Sněžkou od pátku 8. prosince 8,4 km sjezdovek, otevřou se Javor 1, Javor 2, Javořák, Lyžařská, Smrk, U potoka, Zahrádky, Hnědý vrch, U lesa a Live park Javor s pojízdnými koberci, kde vyučuje lyžařská škola SkiResort Live. Večerní lyžování na sjezdovce Javor bude v provozu v pátek 8. a v sobotu 9. prosince vždy od 18 hodin. Předsezonní City bus bude v Peci jezdit v sobotu 9. a v neděli 10. prosince na lince Javor, Horizont, parkovací dům, Relaxpark.

Od 1. prosince do 31. března je zpoplatněné parkoviště u lyžařského areálu a fotbalového stadionu ve Vejsplachách ve Vrchlabí.
Za parkování ve Vejsplachách se poprvé platí. Muž si přivezl běžky radši na kole

Od pátku 8. prosince se v Peci pod Sněžkou bude lyžovat za ceny vedlejší sezony, stejně tak na Černé hoře. Tam se lyžuje na 6,5 km sjezdovek. V provozu jsou Anděl, Ford Černohorská dolní úsek, Sport 1, Hofmanky, Zalomená, Přejezdová. V areálu na Černé hoře bude na víkend v provozu i sedačková lanovka Protěž, horní část sjezdovky Protěž ale zatím zůstává zavřená. Na dolní stanici lanovky Protěž otvírá SkiResort Canteen & Restaurant Protěž, která doplní již otevřený FordBar na Černé hoře.

Pokud počasí vydrží, bude od 16. prosince v provozu v Janských Lázních lokalita Formánky s Live parkem, sjezdovkami a Hospůdkou. Zimní sezona by se měla rozjet také v areálech v Černém Dole a ve Velké Úpě.

Začíná sezona v Mladých Bukách i na Benecku

Areál Mladé Buky zahájí sezonu večerním lyžováním v pátek 8. prosince a odstartuje tím každodenní provoz. Na večerní lyžování můžou zájemci vyrazit na začátku sezony od pátku do neděle, po vánočních svátcích pak Mladé Buky přidají ještě středu a čtvrtek.

V sobotu 9. prosince rozjede sezonu lyžařský areál na Benecku, který spustí lanovku Kejnos a vleky Pepek a Béďa v Havrlandu. Harrachov zahájí zimní sezonu v pátek 8. prosince. V provozu bude lanovka Delta v centru a sjezdovka Červená II. Skiareál Herlíkovice ve Vrchlabí plánuje zahájit provoz o víkendu 16. a 17. prosince.

Špindl otevře Svatý Petr a Hromovku

Od minulého týdne se lyžuje v Malé Úpě a Špindlerově Mlýně. Při sobotní velkolepé akci zahajující sezonu Orlen Špindl SkiOpening bude v provozu téměř celý areál. „Díky velmi dobrým sněhovým podmínkám tento týden zprovozníme další sjezdovky. Na Medvědíně, kde leží půl metru sněhu, se lyžaři od středy svezou i na nově rozšířené Vodárenské sjezdovce, lyžovat se bude i na Turistické. Provoz lanovek a sjezdovek pak zásadně rozšíříme v pátek, kdy již bude v provozu velká část areálu,“ popsal situaci ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš.

Zahájení lyžařské sezony v Krkonoších provází nadprůměrné sněhové podmínky. Lyžaři si je užívají na Černé hoře.
FOTO: Tohle lyžaři dlouho nepamatují. Na sjezdovkách je na úvod metr sněhu

Lyžaři budou mít k dispozici sjezdovky ve Svatém Petru i na Hromovce. Od soboty se přidají Horní Mísečky se sjezdovkou Machytka. „Oficiální zahájení sezony se tak uskuteční za parádních podmínek, které jsme na horách už dlouho nezažili,“ uvedl Hroneš. V sobotu 9. prosince si můžou návštěvníci Skiareálu Špindlerův Mlýn užít vedle lyžování i koncerty známých českých kapel Tata Bojs nebo Monkey Business.