Teď přichází první krok, který zlepší současnou situaci. Začíná totiž výstavba dopravního terminálu s velkým parkovacím domem na ploše u čerpací stanice před vjezdem do Pece pod Sněžkou. Stavbu za 167 milionů korun bez DPH, při které vznikne 457 parkovacích míst, postaví sdružení firem Chládek a Tintěra a BAK.

"Auta nám stojí podél silnice mezi Pecí a Velkou Úpou, takový stav je neudržitelný," připustil starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek. V pondělí předává stavbu zhotovitelům.

"Novostavba terminálu bude sloužit pro parkování osobních automobilů a dále jako autobusový terminál s odstavným stáním pro autobusy. Je navržen jako objekt s třemi nadzemními podlažími a dvěmi podzemními podlažími včetně souvisejícího zázemí s celkovou kapacitou 457 parkovacích míst pro osobní automobily," přibližuje stavbu společnost BAK na svých webových stránkách.

"Projekt dopravního terminálu vyroste na ploše parkoviště vedle čerpací stanice a bude hlavním dopravním uzlem města. Budou se zde soustředit všechny autobusové linky a vnitřní doprava. Tato investice je prvním krokem k vyřešení komplikované dopravní situace ve stále navštěvovanějším horském středisku. Výstavba tohoto projektu proběhne ve dvou etapách, dokončena by měla být v květnu roku 2020," upřesňuje BAK.