Německý výrobce optických a teplotních senzorů podniká od roku 2010 v hale na okraji nejlidnatějšího trutnovského sídliště Zelená louka. Pro rozšíření ale hledá jiné místo. „Chceme stavět nový závod, v současné době jsme ve fázi hledání vhodného pozemku. Už v roce 2019 bude závod otevřen a začne fungovat,“ uvedl výkonný ředitel firmy Mehmet Hatiboglu.

Pepperl+Fuchs nyní v Trutnově zaměstnává asi 180 lidí. V nové továrně má najít uplatnění 250 až 300 lidí. Firma tak přijme desítky nových pracovníků. „Bude se jednat ve velké míře o elektrotechniky a elektrotechničky se zkušenostmi z elektrotechnického průmyslu, s možným postupem na seřizovače. Budeme obsazovat i pozice výzkumných a vývojových inženýrů, výrobních inženýrů a inženýringu technické podpory,“ naznačil jednatel firmy Jürgen J. Chrobak.

Podnik s ročním obratem mezi šesti až osmi miliony euro sází v Trutnově na mix flexibilního výrobního programu, podpořeného rozšiřujícím se výzkumem a vývojem. „Nebudeme vyrábět senzory, které obsluhují jen jednoduché funkce vypnout - zapnout, ale jdeme směrem průmyslové revoluce 4.0. Naše senzory budou schopné přijímat mnohem větší rozsah funkcí, aby tak podpořili komplexní robotizaci průmyslu,“ upřesnil Hatiboglu.

Chlapci nalezli a vrátili 40 tisíc korun
Chlapci nalezli a vrátili 40 tisíc korun

Firma se sídlem a hlavním vývojovým oddělením v Mannheimu masově vyrábí senzory ve velkých asijských závodech. V Trutnově se proto bude koncentrovat na vývoj nové precizní elektroniky pro specifická zákaznická řešení. „Dá se říct, že Trutnov bude mostem mezi naší centrálou a velkými závody, kde se masově vyrábí naše senzory,“ prohlásil ředitel.

Nepochybuje o tom, že v podkrkonošském regionu najde se dost odborníků a kvalitních pracovníků. „Preferujeme dlouhodobá řešení a nabízíme zvláštní podmínky pro naše zaměstnance. Chceme být mladí, kreativní a inovativní,“ sdělil ředitel Mehmet Hatiboglu.

Pomoci v personální politice má firmě i partnerství s Uffem. Stejně jako loni poskytla firma na trutnovskou kulturu 200 tisíc korun. „Pro nás je to dobrá možnost se prezentovat. Snažíme se i tímto setkáním oslovit případné budoucí zaměstnance Pepperl+Fuchs, zda by se chtěli rozšíření našeho závodu zúčastnit,“ pronesl při podpisu smlouvy jednatel firmy Jürgen J. Chrobak.

Uffu dávají peníze od elektrotechnického závodu možnost více se odvázat při sestavování celoročního kulturního programu. „V kultuře, když ji děláte dobře, nemůžete jen sázet na jistotu. Musíte také hledat nové věci, abyste obohatili program,“ řekl ředitel Uffa Libor Kasík.