Start je na hřišti ve Velkých Svatoňovicích od 7 hodin, přihlašovat se je možné až do 10.00. Pěší trasy mají délku 5, 25 a 50 km, pro cyklisty jsou připravené trasy na 30, 50 a 70 km.

"Nejmladší turisté se vydají okolím naší vesnice, kde pro ně naši hasiči připraví různá zábavná zastavení, ukončená opékáním buřtů na ohni. Účastníci se budou moci na kontrolních stanovištích občerstvit, poslechnout si country kapelu, případně si i nechat prohlédnout kolo odborníkem. V cíli každý účastník s vyplněným startovacím průkazem obdrží pamětní diplom," uvedla za organizátory z TJ Sokol Velké Svatoňovice Ludmila Špetlová.

Pro letošní ročník muselo dojít ke změně pěší trasy na 25 km kvůli rekonstrukci Červeného mostu mezi Slatinským mlýnem a Ratibořicemi.

close V sobotu 6. května se koná 46. ročník tradičního turistického pochodu a cyklojízdy Babička z Velkých Svatoňovic. info Zdroj: archiv pořadatelů zoom_in V sobotu 6. května se koná 46. ročník tradičního turistického pochodu a cyklojízdy Babička z Velkých Svatoňovic.

Pochod dostal název podle románu Boženy Němcové Babička a vede místy, kde se román odehrává. Pořádá jej TJ Sokol Velké Svatoňovice, vždy začátkem května již od roku 1975. V posledních letech se pochodu účastní vždy více než 1000 turistů. Všechny trasy vycházejí z Velkých Svatoňovic a vedou přes Babiččino údolí a Českou Skalici. Výjimkou je dětská trasa, která vede pouze okolím Velkých Svatoňovic, účastníky na ni ale čekají zábavné soutěže.