Zásadní komplikace náročné stavby, která probíhala v nadmořské výšce 1288 metrů pod dohledem památkářů, se podle Havlíka neobjevily. „Lze konstatovat, že vše běží podle upraveného harmonogramu. Zásadní komplikace se nevyskytly. Aktuálně řešíme získání souhlasného stanoviska od hasičů. Ostatní stanoviska, která potřebujeme pro podání žádosti o kolaudaci objektů, již máme. Pokud vše půjde podle plánu, tak bychom mohli kolaudovat a získat souhlas s užíváním stavby zhruba v polovině ledna 2020,“ řekl Martin Havlík.

Stavba Petrovy boudy v Krkonoších spěje do finiše.
Petrovka už ladí interiér: wellness, krby, pece. Zloděj ze střechy sedí ve vazbě

Jednatel společnosti Snowy Chalet zároveň potvrdil, že souhlasné stanovisko k užívání nové hlavní budovy vydali i památkáři. „Podmínky pro realizaci a následnou kolaudaci jsou stanoveny v rámci stavebního povolení. Aktuálně máme souhlasné stanovisko od památkářů pro kolaudaci, ve kterém jsou uvedeny podmínky, které se mají splnit,“ uvedl.

V nadmořské výšce 1288 metrů staví vrchlabská firma novou Petrovu boudu. Musí se vypořádat s náročnými klimatickými podmínkami na hřebenech Krkonoš.
Petrovku stavěli s nejvýše postaveným jeřábem v republice

Petrova bouda ožije osm let po rozsáhlém požáru, který ji zničil 1. srpna 2011. Návštěvníkům budou k dispozici dva objekty. V hlavním objektu A půjde o ubytování v apartmánech zhruba pro 36 osob. "Budeme rovněž poskytovat ubytování v noclehárně, která umožní tranzitní ubytování pro zhruba 12 osob ve spacáku. Další ubytování bude v Ovčárně v objektu B, což je samostatná ubytovací jednotka pro zhruba 16 osob na stanovené období,“ upřesnil Havlík.

Stavba nové Petrovy boudy začala v květnu 2016, náklady se pohybují kolem 120 milionů korun.

Stavba Petrovy boudy v Krkonoších.
Polské zlodějské gangy ničí Petrovku. Přivezly si žebříky a kradly na střeše