Nad čtverečkovaným papírem se utká na mnoha místech odhadem až 15 tisíc nadějných piškvorkářů! „Piškvorky jsme vybrali proto, že je to hra jednoduchá a zároveň propracovaná. Snažíme se o intelektuální rozvoj studentů zábavnou formou. Tato hra to, dle našeho názoru, skvěle umožňuje,“ vysvětluje hlavní koordinátor projektu Richard Malovič. Přihlásit se může každý student střední školy.

Zpravidla prostřednictvím svého učitele matematiky či informatiky. Do 17. října vyberou všechny školy regionu ze svých studentů dva pětičlenné týmy, které je budou reprezentovat v oblastním kole. To pořádá 22. října Gymnázium Trutnov. Nejlepší ze soutěžících se pak se svými vrstevníky střetnou nejprve v krajském a později celorepublikovém finále soutěže, které se uskuteční 21. listopadu v Brně. Vítězné družstvo si kromě prestiže pro sebe a svou školu odnese i řadu věcných cen. Mezi nejzajímavější patří adrenalinový mix dle vlastního výběru. Například zorbing, skákací boty, terénní čtyřkolky a mnoho dalších.

Občanské sdružení Student Cyber Games bylo založeno v roce 2003 a do povědomí veřejnosti vstoupilo především organizací středoškolských her v počítačové hře StarCraft: BroodWar. V současnosti v rámci SCG spolupracuje několik desítek studentů z celé republiky pod vedením výkonného výboru, sídlícího v Brně. Zaměření SCG je však dnes mnohem širší: kromě pořádání turnajů, soutěží, lig a mistrovství se zabývá i poradenstvím a vzděláváním veřejnosti.