„Ve skupině A se rozhodovalo mezi Žďárky (z Obchodní Akademie), Fellsteamem (ze Střední zdravotnické školy) a domácími Delta Force. Ve skupině B se utkali Lesáci z České lesnické akademie Trutnov, již zmínění Qmasters (Gymnázium Dvůr Králové) a místní Navy Seal. V pauze mezi zápasy se studenti seznamovali s časopisem MUNI extra a deskovými hrami V hlavní roli a Pentago," informovala za organizátory Lenka Šklubalová.

Ve skupinách skončili Lesáci a Delta Force. Zbylé týmy pokračovaly ve vyřazovacím pavouku. „Vítězové skupin, Fellsteam a Qmasters, potvrdili roli favoritů i v semifinále a střetli se o postup do krajského turnaje. Jistá kuriozita se však odehrála v souboji o třetí místo. Jiří Lamač (Žďárci) porazil Kristýnu Jeriovou (Navy Seals) pouhými šesti tahy," dodala Šklubalová.

Vítězní Qmasters ve složení Patrik Nácovský, Jakub Jebousek, Vít Zlámal, Vojtěch Matras a Vendula Čajková zvítězili s jasným výsledkem 16:4. Postupují tak na krajský turnaj. Celkem v 83 oblastních kolech v PIšQworkách bude až do 15. listopadu poměřovat síly rekordních 1144 přihlášených týmů. Závěrečné finále se uskuteční v pátek 29. listopadu na Masarykově univerzitě v Brně.