Lidstvo sice popíjí pivo v různých formách už tisíce let, na mezinárodní úrovni se však tento nápoj oslavuje teprve od roku 2007. Byl založen v kalifornském Santa Cruz, odkud se z původně lokální akce stal událostí celosvětového měřítka. Má tři hlavní poslání: zaprvé sejít se prostě s přáteli a vychutnat si společně chuť piva. Zadruhé vzdát hold těm, bez kterých by pivo nebylo nebo se k nám nedostalo, tedy těm, co pivo vaří i těm co jej nosí na stůl. A konečně zatřetí oslavovat piva všech národů bez rozdílu.

Pivo v receptech

Češi jsou národ pivařů a je s podivem, že oslavy svátku piva nevznikly u nás. Pivo se však nejenom konzumuje, skvěle poslouží také jako přísada do řady jídel. Pivo se hodí na podlití při pečení masa, ale přidává se také do pomazánek, pečiva nebo dokonce i moučníků. Například tmavé pivo předá výslednému pokrmu výraznou karamelovou chuť. Pivo se přidává také do marinád a uplatní se tak při grilování.

V letech 2007 až 2012 byl datum oslav zlatavého moku pevně stanoven na 5. srpna. V roce 2012 však uspořádali pořadatelé dne piva anketu, na základě jejíchž výsledků se rozhodli přesunout na první srpnový pátek. Lepší, když po vydatné oslavě následuje víkend.

Po dlouhých letech se opuštěný pivovar v Broumově otevřel veřejnosti a zájemci si mohli prohlédnout jaký je stav nevyužívaného objektu.
OBRAZEM: Měšťanský pivovar stále čeká na svoji šanci se nadechnout