V Malé Úpě se bude lyžovat zatím pouze v sobotu a neděli na 600 metrů dlouhém úseku sjezdovky Pomezky. Vlek bude v provozu od 8.30 do 16.00. Skipasy budou stát tento víkend 500 Kč na den, pro děti do 6 let budou zdarma. Loni tam začala zimní sezona 4. prosince. V sobotu a neděli bude znovu otevřená také sjezdovka Anděl na vrcholu Černé hory.

Malá Úpa, stejně jako další lyžařské areály, zdražila cenu skipasů. Podle ceníku, zveřejněného na webu, bude stát skipas do 24. prosince 760 Kč při nákupu online, na pokladně potom 840 Kč. Od 25. prosince se cena zvýší na 950 Kč při pořízení online a 1050 Kč na pokladně. Skiareál nabízí výhodné balíčky skipasů pro rodiny s dětmi, při kterých se vyplatí dřívější nákup.

Na vrcholu Černé hory v Krkonoších jako na prvním místě v Česku začala v sobotu lyžařská sezona.
Slunce a manšestr - první lyžování nabídla Černá hora. Skipasy podražily

Největší investici za desítky milionů korun dokončil Skiareál Malá Úpa v loňském roce, kdy propojil střediska Pomezky a U Kostela velky a sjezdovkami Rennerovka, Kolbenka a Trautenberk. "Skibusová modrá linka už mezi areály nejezdí a návštěvníci Malé Úpy se dostanou všude jen na lyžích. Tato novinka zpříjemnila samozřejmě lyžování, ale také pěším turistům procházku mezi areály. Silnice, po které jezdil skibus, je nyní bezpečnější a příjemnější," uvedl ředitel Skiareálu Malá Úpa Martin Buček.

Novinkou nadcházející zimní sezony je 75 metrů dlouhý zastřešený kobercový pás v dětském parku na Pomezkách vedle Centra Hořec. Dětem má zpříjemnit výuku lyžování.

Skiareál v Malé Úpě zasněžuje novou sjezdovku Trautenberk za pivovarem, kde začíná propojení lyžařských areálů.
Do Kolbenky na lyže. Nové sjezdovky za desítky milionů změnily Malou Úpu