„Naši slavnost pořádáme v těchto místech po čtyřleté pauze. Když nám tehdy Národní památkový ústav oznámil, že se bude v rámci projektu revitalizace Kuksu kopat celý areál i venkovní prostory, nezbylo nic jiného, než hledat, kam bychom mohli akci přesunout. Začali jsme ji organizovat v Praze, potom jsme další tři ročníky absolvovali na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Nyní, kdy je od jara Kuks opět otevřený, se vracíme zpět," řekl za organizátory František Josef Frola z Lipova – EOSH, emeritní mistr Řádu Svatého Huberta.

Program slavnosti má stabilní prvky. Jeho základ se nemění, pořadatelé však vždy obměňují účinkující. Ti bývají méně známí, o to však zajímavější.

„Letos jsme například pozvali folklórní soubor Altaj Kabaj z Altaje. Jsou to čtyři zpěváci s velmi zajímavými hrdelními hlasy. Slavnost v pravé poledne zahájí průvod účinkujících a účastníků, v 18 hodin se pak lidé mohou těšit na zpívanou a troubenou Svatohubertskou mši v kostele Nejsvětější trojice.

Celebrovat ji bude generální vikář Mons. Josef Socha," upozornil na stěžejní momenty sobotního dne František Josef Frola.

Návštěvníci se mají na co těšit. Již třetím rokem pozvali organizátoři k účasti moravské rytíře. Kromě zástupců dalších řádů se i letos stanou ozdobou slavností. Z dalšího programu nebude chybět klání juniorských vábníků, soutěže a lesní pedagogika pro děti. Večer se nad Hospitalem rozzáří ohňostroj.
Koordinační skupinu, která má přípravy slavnosti na starosti, tvoří šest lidí. Ostatní řádoví členové pomáhají, s čím je potřeba.

A protože k Hubertovi patří pokrmy ze zvěřiny, návštěvníci se mohou těšit na jelení řízky, řízky z divočáka, daňčí maso, opékané selátko. Sortiment obohatí ryby, medovina nebo burčák.

(ež, jm)