I přesto, že nám počasí vůbec nepřálo, všichni oslovení, kteří se jakýmkoliv způsobem propůjčili k natáčení, ukázali, že jsou správní horalé a že nějaká ta kapka deště a navíc ve večerních hodinách je nerozhodí.

První, co utkvělo v paměti kamery, byl trénink malých skokánků na Kamlu, kteří zde pilně cvičili své nejdelší skoky na závody. Při té příležitosti byl moderátorem pořadu vyzpovídán nejen jejich trenér František Vaculík, ale i jeho malí svěřenci. Následoval přesun na osvětlený stadion u hotelu Skicentrum, kde už na nás čekaly v plné běžkařské zbroji děti z běžeckého oddílu, které dirigoval trenér Václav Čuřík. A poslední záběry prvního dne byly pořízeny z nového kluziště u harrachovské základní školy, kde se to v tu chvíli hemžilo hokejisty a malými krasobruslařkami.

Natáčení pokračovalo v pátek 9. ledna odpoledne, protože ráno se běžkotoulalo v Desné, se kterou se Harrachov rozpůlil o celkový čas pořadu. Harrachov využil možnosti a představil divákům svou známou sportovní osobnost, musherku Soňu Klikarovou, jejíž sbírka medailí a pohárů je skutečně záviděníhodná. Úplného závěru natáčení se ujal místostarosta Jaroslav Čech se svým doprovodem Josefem Beranem. Ti běžkotoulkařskému týmu ukázali jednu z nejoblíbenějších tras Krkonošské magistrály vedoucí kolem Mumlavského vodopádu, po které se běžkaři dostanou na ta nejhezčí místa hřebenů našich hor a nezapomněli také představit ani novinky pro naše návštěvníky StartPointy (nástupní místa pro běžkaře) a projekt Bílé Stopy, do něhož jsme od loňského roku zapojeni.

Harrachov v Běžkotoulkách ukázal, že sportu chtiví nadšenci nemusí být závislí pouze na denním provozu sportovišť, ale že tu umíme nabídnout sportovní vyžití i ve večerních hodinách a že se snažíme běžkařům usnadnit přísun informací o stavu běžeckých tratí, které jsou potřebné pro to, aby zážitek ze sportu byl naplněný radostí.

Lenka Stehlíková