Radnice totiž získala od investora zakázky – Ředitelství silnici a dálnic České republiky vizualizaci stavby. Můžete prostřednictvím internetu nahlédnout, kudy povede vytyčená trasa, prozkoumat, kde budou vytvořena mostní tělesa, sjezdy ze silnice a další.

Podle informací starosty Nové Paky Josefa Cogana má mít stavba v září dokončenou projektovou dokumentaci pro stavební povolení a na jejím základě proběhne v následujícím roce správní řízení.

„Samozřejmě se dá těžko říct, jaké komplikace správní řízení přinese, zda nastanou problémy s výkupem pozemků. Jsme připraveni investorovi pomoci a společně najít řešení,“ tvrdí Josef Cogan.

„Vizualizace obchvatu je zajímavou možností získat náhled na celou stavbu,“ pochvaluje si novinku Zdeněk Kovařík z investičního odboru města.

Pokud se chcete s trasou objezdu města po silnici I/16 seznámit, vizualizaci najdete na www.munovapaka.cz v levé liště pod sekcí silniční obchvat. Dokument si můžete prohlédnout na videu nebo je možné si jej i stáhnout do svého počítače.