Mezi dvacátou a třiadvacátou hodinou tam zaznamenali profesionální a dobrovolní hasiči 29 událostí. Většinou šlo o odstranění spadlých stromů z komunikace.

"Likvidačních prací se účastnili trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Dubence, Bílé Třemešné, Hajnice a Žireče. Jednotky zasahovaly v širším centru Dvora Králové, ale také v Prkenném Dole, Jívce, Lipnici, Borovničce a dalších místech. Tři stromy odstranili také drážní hasiči z Nymburka a královédvorští profesionální hasiči. Stromy spadly na železniční trať poblíž nádraží v Sylvárově. Žádný vlak do spadlých porostů naštěstí nenarazil. Dobrovolní hasiči z Hajnice čerpali vodu ze zatopeného sklepa restaurace v centru Dvora Králové," přiblížila hasičské výjezdy Alena Kuthanová z HZS Královéhradeckého kraje.

Také energetici se museli potýkat s výpadky na vedeních vysokého napětí. Na Trutnovsku a Náchodsku šlo o dvě poruchy, které jsou podle mluvčí ČEZ Šárky Beránkové už opraveny. "Technici na nich pracovali v nočních hodinách," dodala Beránková.

Zdroj: Youtube