Do volných výběhů vypustili ošetřovatelé 153 savců a 24 ptáků. Většinu tvoří kopytníci. Kromě vodušek různých druhů tu jsou adaxové, watussi s velkými rohy, antilopy losí nebo zebry. Návštěvníci tu ale uvidí také somálské osly a různé druhy pelikánů. „V sobotu se přímo v Safari narodilo mládě antilopy koňské, savců je tak ve výběhu už 154, “prozradil Zdeněk Hefka z oddělení propagace.

Patrové safaribusy jezdí v letní sezóně po celý den v pravidelných intervalech. Africkým safari se projedete bezplatně, je v ceně vstupného. Náročnější návštěvníci mohou využít jeden ze zážitkových programů, Offroad safari. Jedná se o hodinovou jízdu terénním safarivozem s pravou africkou večeři po návratu z divočiny. Zahrada je přes hlavní sezonu otevřena každý den od 9 do 18 hodin, samozřejmě včetně víkendů a státních svátků.

K návštěvě ale mohou lákat i další nabídky zoo. V Galerii Zdeňka Buriana je například možné zhlédnout výstavu dětských kreseb, které uspěly v celostátní soutěži Zvíře není věc. V pavilonu Ptačí svět také pokračuje projekt Příbuzní, kdy lze pomocí internetu a čtyř kamer sledovat život orangutanů a porovnat ho s životem „příbuzných“, tedy nás.

Tento víkend se také oficiálně otevírá Safari kemp. Vyrostl vedle centrálního parkoviště a rozšířil nabídku ubytování. Kromě stání pro karavany a míst pro stany je hlavním lákadlem pět bungalovů v africkém stylu. Pro návštěvníky tu je připraven bazén, vířivka a především výhled na expozici afrických kopytníků. Obyvatelé safari kempu mají v ceně volnou vstupenku do zahrady. Výstavba přinesla ale zlepšení také pro běžné návštěvníky zoo. Výrazně se totiž rozrostlo parkoviště, které by tak mělo kapacitou stačit i na letní návaly. Safari kemp je jediný svého druhu v Evropě. Přestože bungalovy jsou postaveny v africkém stylu, vnitřní vybavení je ryze moderní, včetně televize, telefonu nebo internetového připojení.

Na výstavbu kempu se podařilo získat evropskou dotaci. Zahrada už nabízí ubytování hotelového typu, vlastní prodejnu nejen propagačních předmětů, restauraci, cukrárnu a další řadu služeb. Cílem je návštěvníkům nabídnout skutečně kompletní servis, aby mohli trávit v areálu nerušeně co nejvíc času. Hlavní sezona, kdy je otevřeno safari, potrvá až do podzimu, podle počasí.