Barokní památka stále čeká na zásadní rekonstrukci, kterou si na konci ledna 2006 vynutilo zřícení klenby stropu ve střední části lodě kostela. V opravené kostelní kapli se však už mohou konat pravidelné bohoslužby. Ty zde během letních prádznin budou probíhat vždy jednou za čtrnáct dní, a to v sobotu od 16 hodin. Od září pak farníci budou moci mše navštěvovat již pravidelně každou sobotu. Poslední bohoslužba ve městě proběhla 18. března 2006.

Po tři roky staré havárii římskokatolická církev, které historický objekt patří, ve spolupráci s pilníkovskou radnicí realizovala nejnutnější opravy. „Kostel byl staticky zajištěn, došlo ke zpevnění kopce, na kterém památka stojí, což stálo několik milionů korun. Do kostela se zatím nemůže, protože není opravená klenba, která spadla, ale v kapli se mše už sloužit mohou,“ potvrdil Miroslaw Michalak.

O dalším pokračování nákladné rekonstrukce navíc v polovině dubna v Pilníkově jednali představitelé církve, tamní radnice a památkáři. Následující měsíce budou především ve znamení přípravných prací. „Tento rok se vypracovává komplexní projekt na rekonstrukci a zajištění statiky střechy,“ dodal Michalak. Po dokončení projektové dokumentace chce církev žádat o granty a památku po etapách restaurovat.