V pátek 8. září se na královédvorském městském úřadě uskutečnila schůzka radních města se zástupci České pošty. Tématem bylo zrušení sobotního provozu pobočky v Legionářské ulici, k němuž Česká pošta přistoupila od letošního září. Během jednání manažerka interní sítě Severovýchod Marie Rathouská přislíbila, že od 1. listopadu 2023 dojde k dočasné změně otevíracích hodin pro veřejnost a o sobotách tak bude královédvorská pobočka opět otevřena, a to od 9:00 do 10:30 hod.

Česká pošta zruší od 1. září sobotní provoz na pobočce ve Dvoře Králové nad Labem.
Na poštu v sobotu už ne. Státní podnik omezí provoz ve Dvoře Králové a Hostinném

„Jsem rád, že jsme našli se zástupci České pošty kompromisní řešení, které umožní v nadcházejících měsících alespoň částečně obnovit sobotní provoz pobočky a zároveň prověří jeho potřebnost,“ uvedl místostarosta Vítězslav Šturma, jenž jednání se zástupci České pošty vyvolal na základě pověření rady města, která již dříve nesouhlasila s omezováním provozních hodin na královédvorské pobočce.

Dočasná změna provozu bude platit do konce února 2024. „I na základě dat týkajících se sobotního provozu zástupci České pošty ve spolupráci s námi, tedy městem, rozhodnou, zda dojde k další úpravě provozních hodin, nebo zda budou hodiny pro veřejnost v sobotu zrušeny,“ dodal místostarosta Vítězslav Šturma.

Česká pošta upozorňuje, že občané mohou nově využít službu Objednání na pobočku, díky níž budou přednostně obslouženi. Rezervaci termínu obsluhy lze provést přes internet a je zdarma. Objednat se lze na nejčastější služby, jako je Czech POINT, vyzvednutí dopisů, poslání dopisů i balíků, poštovní poukázky, platba SIPO, výplata důchodů, nebo na specializované bankovní přepážky. Více informací najdete na stránkách České pošty.