I když Pavlínce táhne na třetí rok, je na mentální úrovni maximálně osmiměsíčního dítěte. Rodiče s ní ale pravidelně cvičí a má už i vlastní protézku.

„Pavlínka se otočí, dokáže se plazit a sedne si. Věříme, že začne i chodit," říká tatínek Petr.

ŽLUTÉ TRIČKO ZNAMENÁ LANOVKU ZDARMA

Na nejvyšší českou horu se vydají stovky klidí už popáté. „Každý rok vyrábíme speciální benefiční trička s originálním logem akce. Letos jsme vybrali žlutou barvu. Koupí trika za 200 korun lidé přispějí nejen Pavlínce. Výtěžek na transparentním účtu jde do poslední koruny na těžce zdravotně postižené děti," říká zakladatel projektu handicapovaný atlet Jaroslav Petrouš.

„Ten, kdo na sobě bude mít v den výstupu na Sněžku tričko, bude mít navíc cestu lanovkou tam i zpět zdarma," doplňuje spoluzakladatelka nadačního fondu Kateřina Klasnová.

„Loni se podařilo beneficí získat 864 tisíc korun a přispět celkem 15 dětem na speciální rehabilitační pobyty a kompenzační pomůcky, které nehradí pojišťovny. Letos věříme, že se nám podaří získat milion," doplňují Petrouš s Klasnovou.

BRÁNU OTEVŘE SÁM KRAKONOŠ

Akce je jako tradičně spojená s dětským dnem v Peci pod Sněžkou. Návštěvníci se v sobotu 27. května mohou těšit na bohatý doprovodný program. Zahraje kapela Koneckonců (13.30), vystoupí Petr Kotvald s kapelou Trik a taneční skupinou Dance Company (15).

Na děti čeká malování na obličej, balónková dílna, skákací hrad, trampolíny, bobová dráha, monkey park a další.

Začíná se už od 8.30 na centrálním parkovišti v Peci pod Sněžkou, hromadný výstup odstartuje o půl hodiny později a bránu na Sněžku otevře Krakonoš v 10 hodin u kapličky v Obřím dole. Slavnostní ukončení s překvapením je v 16 hodin. Více informací na www.klapeto.eu.

(fr)