V úterý se navíc navýšila i bilance zemřelých s Covidem-19, a to o čtyři případy, dva lidé zemřeli na Trutnovsku a dva na Rychnovsku.

Na Hradecku bylo odhaleno za úterý 1007 nákaz, na Trutnovsku 611, na Náchodsku 516, na Rychnovsku 506 a na Jičínsku 446. V úterý ráno bylo v nemocnicích v kraji 139 pacientů s covidem-19, z toho 22 na jednotkách intenzivní péče.

Za týden jejich počet stoupl téměř o šest desítek, kdy minulé úterý leželo v nemocnicích 80 pacientů s covidem-19, z toho 15 na JIP.

„Za poslední týden znovu vzrostl počet hospitalizovaných s covidem-19. Situace je ale stabilizovaná a nemocnice nárůst pacientů zvládají. Daleko vážnější situace je v souvislosti s vysokou nemocností zdravotníků, případně s jejich absencí z důvodu karantény či ošetřování člena rodiny. Aktuálně nemocnice v celém regionu takto postrádají stovky zdravotníků. Zatím ale s vypětím všech sil výpadky zvládají vykrývat a díky tomu nedochází k omezování péče jako v předchozích měsících,“ uvedl hejtman Martin Červíček.