Města pod Krkonošemi se pustila do velkých investic, které přinesou lidem chybějící možnosti koupání. Občané po nich volají už řadu let.

Nového koupaliště se dočkají v Hostinném. Rada města schválila dodavatele, který postaví Rekreační volnočasový areál na místě původní plovárny, která je od roku 2003 mimo provoz. Stát bude 47 milionů bez DPH. „Stavební práce by měly být zahájeny ještě v tomto roce,“ uvedla starostka Hostinného Dagmar Sahánková. V Hostinném vyroste jeden velký bazén 26x15 metrů se třemi dráhami a oddělenou rekreační částí s trojskluzavkou, chrličemi vody, perličkami a masážními tryskami, dětský bazén o velikosti 11x15 metrů a brouzdaliště.

Ve Vrchlabí budou zastupitelé 4. září rozhodovat o pokračování projektu výstavby moderního krytého bazénu se saunovým centrem ve Vejsplaších za více než sto milionů korun. „Máme zpracovanou a odevzdanou dokumentaci, požádali jsme o stavební povolení, které má být vydáno v září nebo říjnu. Zastupitelé v září definitivně rozhodnou, jestli nákladnou investici bude město realizovat,“ upřesnil aktuální situaci starosta Vrchlabí Jan Sobotka. Město se věnuje přípravám opravdu pečlivě, odborníkem na bazénový provoz si nechalo zpracovat technicko-ekonomickou analýzu. Do výstavby, která se má v první etapě věnovat infrastruktuře, by se pustili ve Vrchlabí příští rok na jaře.

Nerez v Trutnově

V Trutnově je to letos po 21 letních sezonách poprvé, kdy koupaliště osiřelo. Dělníci už na jaře ani neopravovali opadané keramické obklady ze stěn a dna bazénů jako v předchozích letech. Radnice každoroční nákladné lepení kachlíků zpět stopla. Místo toho oznámila, že nechá přestavět bazény do nerezu. Obětovala kvůli tomu i jednu sezonu. Za přeměnu areálu město zaplatí 73 milionů korun včetně DPH.

Nové koupaliště chtějí v Jilemnici. Ve městě vznikla pracovní skupina, která řeší situaci s architekty zabývajícími se výstavbou biotopového koupaliště. Plán předchozího vedení města postavit moderní plovárnu s bazénem z nerezu za 76 milionů občané zamítli v referendu v říjnu roku 2017.