Celkové pořadí

Veřejnost:
1. Jitka Horká
2. Eliška Wágnerová
3. Milena Hetflejšová

Porota:
1. Lucie Havelková
2. Jitka Horká
3. Milena Hetflejšová

„Máme 20 přihlášených a to je skvělá účast. Většina je ze Žacléře, ale přijela i paní z Libče či Rudníku," konstatovala Regina Kligerová, jedna z členek pořádající sociální komise města. Kvůli prostoru letos pořadatelé zvolili přesun ze školky do základní školy, i tak jídelna praskala ve švech. U nakrájených vzorků bylo celou soutěžní hodinu plno, zájemci dokonce museli stát frontu. Každý totiž mohl zvolit svou vánočkovou favoritku a pod identifikačním číslem jí dát hlas do soutěže veřejnosti. Druhou část hodnocení pak obstarala tříčlenná porota.

A kdo už měl ochutnávání dost, mohl zajít na malý jarmark a koupit třeba svíce, adventní věnce, krajkové ozdoby či perníčky. Nebo si od zkušených pekařek nechat vysvětlit a na místě přímo vyzkoušet, jak se taková vánočka plete.

Debaty o tom, kterému vzorku na závěr dát hlas, přerušilo mírné napětí při vyhlašování výsledků. Nejlépe si vedla Jitka Horká, která získala nejvíc hlasů veřejnosti a u poroty skončila na druhém místě. „Jsem moc ráda, ale recept je tajný. Tradiční, rodinný po prababičce. A tak ho neprozradím. Vánočku peču nejen na konci roku, ale i na Velikonoce a občas i v průběhu roku," neprozradila tajemství jedna z nejmladších účastnic. „Zájem veřejnosti nás až trochu překvapil, ale taky hodně potěšil. Akce se povedla a je vidět, že soutěž už lidé znají a zajímá je, s čím kdo přijde," doplnila za pořadatelky Ivona Bělohlávková.