Legendě českého filmu, Karlu Zemanovi, byl věnován víkendový program Hotelu pod Zvičinou.

„Karel Zeman se narodil v nedaleké Ostroměři," vysvětlil Filip Pýcha, jeden z organizátorů akce důvod, proč si za motto pivních slavností zvolili autora Cesty do pravěku nebo Vynálezu zkázy. Někteří z návštěvníků přišli oblečeni do dobových kostýmů, program měl podobu novin z 19. století.

Akce se konala především na prostranství před kolonádou. Na tomto místě mohly děti vidět v podání Filipa Pýchy příběh inspirovaný Zemanovými filmy. Za vejcem dinosaura, které ukradl šílený vědec, se v něm cestovalo parním vlakem, balonem i lodí. V sopce byla ukryta tajemná továrna šíleného vědce. Všechno ale samozřejmě dobře dopadlo a hlavní hrdina vejce zachránil.

Další Zemanův film Cesty námořníka Sindibáda připomenulo vystoupení orientálních tanečnic.

Pro děti, které si chtěly zasoutěžit, byla připravena poznávací trasa, kde každý z úkolů připomínal některý z filmů Karla Zemana. Ve výtvarných dílnách si děti mohly vytvořit vlastní létající balon. Pro dospělé tu byla možnost natočit si vlastní hořickou trubičku nebo zkusit vyrobit šperk. Nechybělo focení účastníků, kteří na akci dorazili v dobovém oblečení. V dalším programu vystoupily hudební skupiny Prádelna a Kocábka.

Nad hotelem několik umělců s motorovou pilou vytvářelo dřevěné sochy před zraky diváků. Jednalo se především o různá zvířata. „Přijeli jsme víceméně náhodou. Ale nám i dětem se tady líbí. Program je zajímavý a dokonalá je příroda. Úžasné výhledy do krajiny," řekla Tereza Nosková.„Před chvíli tady nad kopcem lítalo osm rogal," doplňuje ji dcera Karolínka, které se líbilo i divadlo a vyrábění balónů.

Akce ale byla také pivní slavností. Návštěvníci mohli ochutnat nabídku čtyř pivovarů, vedle tradičních tu byla i piva ochucená, v nabídce bylo také grilované jehně.