Od minulého jednání si například mohou zájemci pustit audiozáznam. Už při první schůzi však zastupitelé odhlasovali, že nebude zveřejněna část, která se týkala založení vlastní vodohospodářské společnosti. Někteří zastupitelé byli proti tomu.

Se zajímavým návrhem vystoupil Emil Kudrnovský (TOP 09). Ten doporučil, aby byly zveřejňovány podklady pro jednání zastupitelstva. Návrh však poslanci odmítli.

„Vzhledem k tomu, že materiál pro zastupitele obsahuje osobní údaje, není možné jej zveřejnit. Ačkoli město má nástroje pro tvorbu veřejné podoby, znamenalo by to procesně náročnější přípravu materiálů, tedy dvě varianty, maskovat osobní údaje. Vedení města se vyjádřilo, že pokud zastupitel chce materiál šířit, byť i v rámci konzultace, tak bez osobních údajů. Jejich maskování je na zastupiteli. Zjevně jsme se vzájemně nepochopili. Nejde tolik o zastupitele a jejich konzultanty, ale o vstřícný a otevřený krok vůči veřejnosti. Na druhou stranu z pohledu loajálního zaměstnance chápu, že to není jen o osobních údajích, ale i o potenciálním riziku zneužitelnosti obsahu důvodových zpráv proti městu a tím i přidělávání si práce,“ komentoval odmítnutí svého návrhu Kudrnovský.

Nejedná se ale o neuskutečnitelnou věc. Podklady pro jednání zastupitelstva na svých webových stránkách zveřejňují s předstihem například Turnov nebo Semily. Občané tak dostávají možnost se včas vyjádřit.