Ve většině areálů v kraji jsou dopoledne sjezdovky tvrdé, odpoledne se lyžuje na rozměklém sněhu. Potíže mají zejména svahy orientované na jih. „Teď se skoro dá říci, že slunce je náš nepřítel. Je to trochu paradox, když celou dobu žehráme, že nesvítí. Na Pláních ale máme na slunci až 25 stupňů a rozhodujeme se ze dne na den, zda zůstanou v provozu," uvedl ředitel areálu na Ještědu Jan Svatoš. „Pláně bychom ale snad měli do víkendu udržet," dodal. Kvalita sjezdovek na severních svazích Ještědu je podle něj nadále velmi dobrá.

Teplé počasí dělá problémy i v areálech Ski Bižu v Jizerských horách. „S úpravou sjezdovek je dost práce, jak to odpoledne změkne a dělají se boule. Zatím se nám ale daří dostat je přes noc zpátky do perfektního stavu," uvedl ředitel Ski Bižu Pavel Bažant. Velmi dobré jsou podle něj podmínky na Tanvaldském Špičáku a Severáku, jen v omezeném provozu je Bedřichov.

V krkonošských Vítkovicích si mohou lyžaři vybrat, zda chtějí v areálu Aldrov sjíždět dolů po měkkém nebo tvrdém sněhu. „Sluníčku brání v přístupu les a půl sjezdovky vydrží ve tvrdém stavu skoro celý den," uvedl starosta obce Milan Rychtr. Stále ve velmi dobrém stavu jsou sjezdovky v Harrachově, kvalitní lyžování nabízí dopoledne i Rokytnice nad Jizerou.

Mnohem horší podmínky mají běžkaři. V Jizerských horách už takřka nemají kde lyžovat. „Zbytky sněhu, které byly kolem Rozmezí, Knajpy, Smědavy, mizí a je to tam zledovatělé," uvedla ředitelka Jizerské o.p.s, jež se stará o údržbu stop na Jizerské magistrále. Běžkaři by si měli brát staré lyže a počítat s tím, že část trasy je ponesou v ruce.